MBX AR

Arge Projesi

227_008

Emotional Learning, Uzaktan Eğitim

Metodbox AR, K12 düzeylerindeki öğrencilerin ve öğretmenlerin tüm ders, ünite ve konulardaki AR (Augmented Reality-Artırılmış Gerçeklik) içeriklerine aynı platformdan kolayca erişebilecekleri, eğitim odaklı arttırılmış gerçeklik uygulamasıdır.

Öğrencilerin yaşantılarını yeni deneyimlerle zenginleştirmek ve öğrenmeyi daha keyifli hale getirmek amacıyla geliştirilmiştir.

Metodbox AR, öğrencileri gerçeklik hissinden koparmadan, aksine gerçek dünyayla gerçek zamanda etkileşimi sağlayan, sanal ortamla desteklenmiş bir uygulamadır. Gerçek dünyayla sanal dünyanın bir arada olduğu yepyeni bir öğrenme ortamında öğrenciler kendilerine özel içeriklerle eğlenceli zaman geçirirken, öğrenmelerini de pekiştirebileceklerdir. Teorik bilgilerinin, gerçek dünyadaki uygulamalarını görebileceklerdir.

Metodbox AR’de tüm öğrenciler kendi düzeylerine uygun olan içeriklere ders, ünite ve konu seçimiyle ulaşabilmekteler. Bununla birlikte, öğrencilerin ihtiyaçlarının çok yönlü olarak için içerikler görseller, etkileşimli görseller, metinler ve seslendirmeler ile desteklenmiştir.​

TR