METODBOX BEE

Arge Projesi

Metodbox Bee

227_005

STEM, Portfolyo, K12

“Bilgiye Dayalı Gerçek Yaşam Problemini” çözmek için özel yaratıcılık, üretim ve sunum becerilerine ihtiyaç duyan dersler, standart metrikler ve sistemler ile değerlendirilemez. Metodbox Bee, öğretmenlere bu tür kurslar için bir değerlendirme sistemi sağlar. Bütün PBL (Proje Tabanlı Öğrenme) öğretmenlerinin süreçlerini, ders içeriklerini yönetmelerine yardımcı olurken öğrencilerini temalarla ve proje adımlarını bütüncül bir yaklaşımla değerlendirir. MetodboxBee, bireysel projeler, öğretmenler ve eğitim kurumları için yıllık üç farklı pakete sahiptir.
Metodbox Bee'yi kimler kullanabilir?

 PBL (Proje Tabanlı Öğrenme) tabanlı dersler veren tüm öğretmenler. (STEM Öğretmenleri, Proje Öğretmenleri vb.)

ÖĞRENCİLER

 Öğrenciler, renkli tasarımlarla eğlenceli bir öğrenme ortamında eğitim süreçlerine katılırlar.

 Kendi gruplarına özel görevleri görüp tamamlarlar.

 Proje sonunda, platformda gerçekleştirdikleri tüm çalışmalarını e-portfolyolarında görüntüleyebilir ve sertifikalarını alabilirler.

ÖĞRETMENLER

 Öğretmenler proje sürecini ve içeriğini yönetebilir ve bütünsel bir yaklaşımla öğrencilerin dersler ve başarılar açısından potansiyelini ölçebilirler.

 Öğretmenler MetodboxBee aracılığıyla tüm proje sürecini kolayca yürütebilir, proje grupları oluşturabilir ve öğrencilere görev ve içerik atayabilirler.

 Gerekirse, öğrencilerle toplu ve bireysel olarak kolayca iletişim kurabilirler.

OKUL YÖNETİCİLERİ

 Yönetici, sistemde gösterilecek projeyi, sezonu, içeriği, öğretmeni, sınıfları ve diğer tüm zorunlu parçaları atayacak olan kullanıcı türüdür.

 Sistem birden fazla sınıf ve okulla kullanılıyorsa, yönetici ayrıntılı grafik verilerini ayrıntılı raporlarla görüntüleyebilir.

 Yöneticinin görevi tüm sürecin akıl sağlığını sağlamaktır.

TR